آشنایی با وظایف دفتر فنی در پروژه های عمرانی

آشنایی با وظایف دفتر فنی در پروژه های عمرانی

تشریح جایگاه و روشن سازی وظایف دفتر فنی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. اگر مدیر پروژه را به مشابه مغز پروژه که وظیفه سیاست‌گذاری برای پیشبرد اهداف پروژه را بر عهده دارد تصور کنیم، دفتر فنی به مثابه قلب پروژه است و وظیفه گزارش دهی و مستندسازی فرآیند اجرای پروژه (مثل خون رسانی) به مدیر پروژه و کنترل و برنامه ریزی اجرایی صحیح اهداف از طرف مدیر پروژه را عهده دار است. بنابراین  دفتر فنی از یک طرف با مدیر پروژه و از یک طرف با سرپرست کارگاه و تیم اجرایی ارتباط دارد و درست انجام دادن وظایف دفتر فنی به جریان بهتر و راحتتر در بین پروژه کمک می کند.

در اینجا دفنر فنی به عنوان دستیار مدیر پروژه و سرپرست کارگاه بوده و رابط بین بخش فنی و اجرایی پروژه در نظر گرفته شده است. وظایف دفتر فنی به سه قسمت عمده تقسیم بندی می شود:

– مستند سازی پروژه
– کنترل پروژه
– تهیه گزارشات پروژه

 

دفتر فنی

کارشناس دفتر فنی هم باید به اجرای پروژه آشنایی داشته باشد، هم به مدارک و مستندات فنی، قراردادی و نقشه ها و هم باید به دانش مدیریت پروزه گوشه چشمی داشته باشد.

جامع تمامی شرایط بودن به عنوان دفتر فنی کار سختی است که نیاز به سال‍‌ها تجربه دارد. به همین دلیل در  پروژه عنوان دفتر فنی با حضور کارشناسان مختلف و یک سرپرست با تجربه معنا پیدا می‌کند.

تفکیک واحدهای دفتر فنی با توجه به ابعاد پروژه و بر اساس تخصص های مورد نیاز شامل حداقل واحد های:
 ۱- برنامه ریزی و کنترل پروژه،
 ۲- متره و برآورد و صورت وضعیت،
 ۳- مستند سازی و گزارشات،
است و در صورت لزوم می توان واحد های
 ۴- قراردادها و پیمانکاران جز،
 ۵- کنترل کیفیت ،
 ۶- نقشه برداری،
 ۷- ایمنی و بهداشت شغلی را نیز برای انجام بهتر وظایف در دفتر فنی پروژه تفکیک نمود که بر اساس تخصص و تجربه خود وظیفه اجرای سیاست‌های مدیر پروژه را بر عهده دارند و برای تصمیم گیری های مهم مدیر پروژه به او گزارش های لازم را ارائه می دهند. شکی نیست با وجود این جایگاه مهم، ضعف و قوت دفتر فنی تأثیر زیادی در شکست یا پیروزی یک پروژه دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *