برج میلاد تهران – آسمان خراشی چند منظوره

معرفی برج میلاد تهران:

 

 

برج میلاد تهران آسمان خراشی چند منظوره است که در شمال غربی تهران قرار دارد . برج میلاد بلندترین برج ایران ، به شمار می آید.

برج میلاد تهران به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش تقریباً از کلیه نقاط شهر تهران قابل رویت است و از این رو یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می آید.

این بنا، شاخص ترین ساختمان شهر تهران با ارتفاع ۴۳۵ متر است. برج میلاد در کنار پل طبیعت تهران نمادهای شهر تهران هستند.

 

 

 

نمای پایین برج

 

راه‌های دسترسی:

از دیدگاه راه‌های دسترسی و حمل و نقل، برج میلاد دارای شرایط مطلوب است. این مجموعه در میان چهار بزرگراه اصلی تهران یعنی بزرگراه‌های  همت ، چمران، حکیم و شیخ فضل الله نوری  قرار دارد،

همچنین ایستگاه خط ۷ مترو برای آن پیش‌بینی شده‌است.

 

راه‌های دسترسی:

  1. تهران – بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذار اختصاصی برج میلاد
  2. تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از بزرگراه چمران – ورودی اختصاصی برج میلاد
  3. تهران – بزرگراه همت شرق – خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

 

برجی ۴۳۵ متری که اکنون یکی از نمادهای تهران بوده و در فهرست بلند ترین برج های دنیا قرار دارد. این برج در منطقه شمال غربی تهران و در فهرست ده سازه بلند جهان قرار دارد.

 

تصویر گنبد آسمان برج میلاد

تصویر گنبد آسمان برج میلاد

 

یکی از اهداف ساخت برج میلاد تهران، فضایی لازم برای عملکردهای مخابراتی و تلویزیونی بود که به نظر می رسد اکنون این برج چند منظوره، بیش از یک مرکز مخابراتی تهران، مورد توجه باشد.

برج میلاد تهران، یکی از جاذبه های گردشگری جدید پایتخت به شمار می رود و فضاهای بسیاری برای کارهای مختلف فرهنگی و هنری و تجاری و خدماتی دارد. رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دید باز، سکوی دید بسته، رواق های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر، موزه سکه، فود کورت، واحدهای تجاری و نمایشگاهی و مجموعه بزرگ برگزار کنسرت و همایش های مختلف، از جمله ظرفیت های این برج به شمار می رود.

 

دلفیناریوم برج میلاد:

دلفین ها   به جزیره کیش منتقل شدند.

 

 

 

رستوران گردان برج میلاد تهران:

در واقع برای کسانی که غذا خوردن در ارتفاع را دوست دارند، تجربه غذا خوردن در رستورانی لوکس و مجهز و گردان آن هم بر فراز تهران، لحظاتی فراموش نشدنی خواهد بود.

 

لباسهای محلی در برج میلاد تهران: ( تپه بلوچی برج میلاد )

در طبقات برج میلاد شما می توانید لباس های محلی جالبی پیدا کنید.  در طبقات پایین تر می توانید از مغازه های موجود در برج، سوغات های محلی و لباسهای محلی  بخرید. این لباسها شامل انواع پارچه های محلی مانند لباسهای بلوچی در برج میلاد است.

پارچه های تپه بلوچی در برج میلاد

در فرهنگ مردم بلوچ، پوشش زنان بلوچ از ارزش بالایی برخوردار است. لباس مورد علاقه زنان سیستان و بلوچستان، لباسی است که سوزن‌دوزی داشته باشد. نگاهی به تاریخچه سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد لباس زنان بلوچ، برگرفته از طرح‌های اصیل ایرانی است.

 

نمونه های لباس تپه بلوچ - برج میلاد - ایران نما

پارچه و لباس بلوچی – برج میلاد

 

در خصوص قدمت و معرفی هنر سوزن دوزی زنان بلوچ می‌توان به این بسنده کرد که در آثار مکشوفه روی سفال‌های مربوط به هزاره پنجم و ششم قبل از میلاد اشکالی هندسی مشابه نقوش دست زنان بلوچ دیده می‌شود.

در یکی از طبقه های بالایی برج، این امکان محیا گردیده که خودتان ، یا به همراه خانواده  لباسهای محلی بپوشید. و در کنار دکور از قبل طراحی شده عکس یادگاری بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *