دره عشق – چهارمحال بختیاری

دره عشق – چهارمحال بختیاری

دره عشق یکی از زیباترین دره های کشوردر استان چهارمحال و بختیاری است که دارای آبشارهای متعدد فصلی و دائمی در دو طرف دره، جنگل های گسترده بلوط، روستاهای تاریخی، چشمه آب معدنی گوگردی و… است که در وسط دره رودخانه پر آب کارون جریان دارد.

دره عشق، محل گذر مهمترین رودخانه استان یعنی کارون است. در این دره روستاهای زیبایی دارای خانه های روستایی با معماریهای قابل توجه بسیاری وجود دارند که در کنار جاذبه های طبیعی به منطقه زیبایی قابل توجه ای بخشیده است. روستاهای مهم این دره عبارتند از گل سفید، جوزستان، پوراز، برنجگان، دورک، دره عشق، سرکون بالا و سرکون پایین، دره بید، دره یاس، سررک، گل کله و معدن.

 

دره عشق - چهار محال بختیاری

مسیر دسترسی به دره عشق:

ایران، چهارمحال و بختیاری، اردل

دره عشق در منطقه مشایخ (شهرستان اردل) در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهرکرد قرار دارد.

 

دره عشق - چهار محال بختیاری-

تاریخچه:

دره عشق منطبق بر گسل اصلی زاگرس است و در واقع این دره محل برخورد دو صفحه بزرگ تکتونیکی در گذشته زمین شناسی است. کوه های مملو از درختان بلوط به همراه صخره ها و پرتگاه های فراوان در جنوب غرب جلوه گری می کنند.

 

دره عشق - چهار محال بختیاری-

 

آبشار دره عشق:

آبشار زیبای دره عشق در نزدیکی روستای دره عشق یکی از جاذبه های مهم این منطقه به شمار می رود. این آبشار در دل جنگلهای منطقه حفاظت شده هلن و در منطقه مشایخ قرار داشته و منظره ای زیبا و دیدنی را برای علاقه مندان به طبیعت رقم زده است.

 

آبشار دره عشق - چهار محال بختیاری

 

این آبشار با سرعت زیاد از دل کوه بیرون می جهد و بیش از یکصد متر ارتفاع دارد. در کنار این آبشار رود کارون به آرامی جاری است و در ترکیب با انارستان ها و شالیزارهای روستاهای دره عشق و دورک شاهپوری، فضای شگفت انگیزی را به وجود آورده است.

 

دره عشق - چهار محال بختیاری

 

یک طبیعت بکر :

گردشگران یک طبیعت بکر را در منطقه نظاره می کنند.

ویژگی خاص توپوگرافی منطقه و ارتفاعات امکان کوهنوردی، دیواره نوردی و شیب رودخانه و دبی بالا رودخانه امکان ورزش‌های آبی را در منطقه فراهم کرده ‌است، علاوه بر طبیعت بکر، گردشگران علاقمند به طبیعت در این منطقه یک طبیعت زیبا و درعین‌حال حرکت انسان‌ها و دام را نظاره‌گر هستند.

 

آبشار دره عشق - چهار محال بختیاری

 

ایران نما

معرفی جاذبه های گردشگری ایران

http://www.irannamaa.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *