موجهای آبی رنگ چابهار- جاهای دیدنی چابهار در شب – سیستان و بلوچستان

 یکی از این جاذبه های چابهار، « امواج آبی رنگ » یا «باکتری های نور افشان دریایی» است که توانایی جذب گردشگر در سطح ملی و بین المللی را دارا می باشد.

 

جاهای دیدنی چابهار در شب

شاید تصویر زیر که چشم اندازی بسیار زیبا از امواج آبی رنگ دریای چابهار را به معرض نمایش می گذارد، برای بیشتر ما جزایر مالدیو را تداعی کند.  غافل از اینکه در شرقی ترین نوارساحلی جنوب کشورمان در دریای چابهار، منطقه ی ساحلی ویژه ای را در اختیار داریم که با قابلیت های متنوع و بی نظیر طبیعی می تواند به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل گردد.

 

بندر چابهار - سیستان و بلوچستان

امواج آبی بندر چابهار -جاهای دیدنی چابهار در شب – دریای چابهار

 

علت درخشندگی امواج آبی: 

باکتری ها، پیلانکتون ها و بسیاری از حلزون ها به عنوان خالقان این محیط زیبا و خیالی در دریای چابهار هستند. آنها در آب های شیرین زندگی می کنند و براساس ویژگی های زیست بومی خود و بنابر دلایل متعدد جفت گیری، جذب طعمه و… نور آبی رنگی را از خود منتشر می‌کنند.

ساحلهای زیبای جهان

ساحلهای زیبای جهان

 

این پدیده اغلب در شب های تابستان به وسیله ی باکتری های نورافشان ایجاد می‌شود. باکتری های نور افشان بر روی امواج حرکت می کنند و به صورت یک خط نورانی در قله ی موج خود نمایی می کنند. این پدیده در سواحل دانشگاه دریانوردی به فراوانی دیده می شود.

 

امواج آبی- بندر چابهار - سیستان و بلوچستان - ایران نما

دریای چابهار

 

منظره ای جالب برای گردشگران (جاهای دیدنی چابهار در شب)

این نوع از سواحل در کشور سوئد، خلیج پورتوریکو، جزایر هاوایی، جزایر مالدیو، کامبوج و برمودا وجود دارند. که به منظور جذب گردشگران به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است.اما دقیقا مشابه آن در جنوب  ایران در دریای چابهار وجود دارد.

 

امواج آبی- بندر چابهار - سیستان و بلوچستان - ایران نما

جاهای دیدنی چابهار در شب

 

 

شهرو بندر زیبای چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه ی دریای عمان جاذبه های طبیعی فراوان دارد. از جمله مکانهای دیدنی دریای چابهار امواج آبی و درخشنده آن در شب است. پدیده  امواج آبی رنگ به دلیل همجواری با دریاچه  لیپار که به دریاچه صورتی ایران است و بسیاری از جاذبه های منحصر به فرد دیگر بندر چابهار و دریای چابهار همچون گل فشان ها و کوه های مریخی می تواند آینده بهتری را پیش رو داشته باشند.

 

بندر چابهار - سیستان و بلوچستان - ایران نما

دریای چابهار

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Mehdi گفت:

    Hi, very nice website, cheers!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *